Messages

Messages Beta Beta 8.0

Uniwersalny komunikator od Apple

Zalety

  • Umożliwia komunikacje z użytkownikami iPhone/iPad

Wady

  • Brak integracji pomiędzy składnikami komunikatora
  • Każda funkcja otwiera się w innym oknie
  • Brzydki wygląd

Niezły
5

Messages to darmowy komunikator dla Mac, pozwalający rozmawiać z posiadaczami iPhone, iPadów oraz iPodów Touch. Program pozwala także czatować z użytkownikami GTalk, Aim oraz Jabbera. Jeśli nie lubisz Adium, ani GG, pobierz Messages.

Messages to komunikator służący do prowadzenia rozmów tekstowych z użytkownikami iPhone, iPadów oraz iPodów Touch. Wysyłane przez nas wiadomości, pojawiają się na iUrządzeniach w aplikacji Wiadomości. Ich posiadacze mogą z nami rozmawiać, tak jakby wysyłali nam SMSy. Dodatkowo Messages służy jaki standardowy komunikator tekstowy i obsługuje sieci GTalk, AIM oraz Jabber.

Messages jest następca popularnego iChata, dostarczanego od 2002 roku, jako część systemu Mac OS X. W związku z tym instalacja komunikatora wymaga restartu systemu, gdyż program zastępuje pliki systemowe iChata. Przy pierwszym uruchomieniu musimy podać login i hasło naszego Apple ID (adres email i hasło wykorzystywane do logowania się do App Store oraz iCloud). Możemy również podać nasze loginy i hasła w sieciach GTalk, AIM i Jabber. Jeśli wcześniej mieliśmy te konta skonfigurowane w iChat, nasze dane zostaną zaimportowane automatycznie do Messages.

Jak przystało na produkt Apple, Messages powinno wyglądać i działać znakomicie. Niestety tak nie jest - aplikacji brakuje ogólnej spójności. Widok listy kontaktów jest widoczny tylko dla kont GTalk, AIM i Jabber. Kontakty Messages wyszukujemy wpisując nadawcę na górze okienka wiadomości, a jeśli chcemy porozmawiać z wideo, jest jeszcze gorzej. Kliknięcie w ikonkę video uruchamia Facetime ze swoją osobną listą kontaktów. Straszny bałagan.

Z Messages da się korzystać i funkcja wysyłania wiadomości na telefony czy iPady jest bardzo fajna. Niestety Program jest zbyt chaotyczny. Mamy do czynienia z wersją beta, więc można mieć nadzieję, że produkt finalny będzie lepszy.

Jeśli chcesz wysyłać wiadomości posiadaczom iPhone, iPada lub iPoda Touch, pobierz Messages, to najlepsze z dostępnych rozwiązań. Niestety twoje poczucie estetyki trochę na korzystaniu z tego programu ucierpi.

Najczęściej pobierane Czaty i komunikatory na mac

Więcej
Messages

Download

Messages Beta Beta 8.0

Opinie użytkowników o Messages